Je to naše planeta <3

23. října 2017

Už jste si určitě všimli, že se s Chaukiss podílíme na produkci výrobků, které jsou šetrnější k životnímu prostředí. Ať už to jsou přáníčka, která jsou z recyklovaného papíru, s recyklovanou obálkou a v obalu, který je vyroben z kukuřičného škrobu, nebo sojové svíčky, které naléváme do lahve od vína. Bereme to prvotně jako poslání, abychom mohli alespoň z malé části planetě vrátit to, co si od ní bereme. Jsou to maličkosti, ale i ty se počítají.


Každý z nás vyhodí za rok přibližně 150 až 200 kg odpadu. Jestliže odpad doma třídíte a dáváte ho do barevných kontejnerů, umožníte tak recyklaci více než třetiny tohoto množství. Za rok tak můžete vytřídit až 30 kg papíru, 25 kg plastů, 15 kg skla. Když budete jednotlivé druhy odpadu správně třídit, umožníte tak jejich další zpracování. Odpad, který vhodíte do kontejnerů k tomu určených, putují autem na odpadní linku. Poté míří do zpracovatelských firem, kde z něj vznikají nové výrobky - tento proces se nazývá recyklace odpadu.

Budeme velice rádi, když se na tom budete podílet s námi. Jak už víte, maličkosti se počítají a rádi je s vámi budeme sdílet. #uzivejsimalickosti