Naše inspirace

03. července 2017

Papírnictví a výrobců přáníček je na světě nepočítaně, malých i velkých. A i my ke tvoření potřebujeme spoustu inspirace. Vlastně i samotný nápad vyrábět přáníčka k nám přišel z Anglie, kde si lidé posílají přáníčka v jednom kuse.

A my vám teď přinášíme malý výběr našich oblíbených tvůrců, ať třeba taky trochu té krásy a inspirace sesbíráte:

EMILY McDOWELL STUDIO

Před několika lety si Emily McDowell prošla těžkým obdobím spojeným s rakovinou. Se svými problémy prý vždycky bojovala sarkastickým humorem. A tak se rozhodla proměnit tuto hrozivou zkušenost v ovoce. Její přáníčka jsou plná vtipu, ironie a upřímnosti, která občas až bolí. Třeba se taky ztotožníte s těmito stejně přáníčky jako my.

https://www.instagram.com/emilymcdowell_

RIFLE PAPER CO.

Rifle Paper Company to je tak trochu naše láska. Květinové motivy a originální ilustrace na nejrůznějších věcech – od diářů, přes přáníčka, až po boty a kabelky. Může za to především zakladatelka a ilustrátorka Anna Bond, že tuhle značku poznáte už zdaleka.

https://www.instagram.com/riflepaperco

LILY & VAL

Přáníčka téhle ilustrátorky hned poznáte. Možná jste je i někde u nás potkali. Sama jsem si pár přáníček přivezla z Anglie, protože se tam dají koupit opravdu na každém rohu. Obrázky jsou totiž kreslené křídou na černé tabuli, což vytváří osobitý styl tohoto studia.

https://www.instagram.com/lilyandval

WILD HART PAPER

Další naše srdcovka. Malinké papírnictví, které zatím funguje pouze jako Etsy e-shop. Jednoduché, precizní a hravé provedení přáníček této značky nás fakt baví. A ještě naše oblíbené rostlinky všude, prostě paráda.

https://www.instagram.com/wildhartpaper

SONIA CAVALLINI ILLUSTRATION & PAPETERIE

Roztomilé ilustrace téhle francouzské umělkyně, kterými zdobí věci od deníčků až po obaly na mobil, jsou zkrátka neodolatelné. Zatím ji taky najdete pouze na Etsy.

https://www.instagram.com/soniacavalliniillustration

Tak to byly především ilustrátorky, které nás inspirují nejenom tím, co kreslí a vytváří, ale také tím, že se nebáli založit si svůj vlastní business a dát všem na obdiv to, na čem pracují. Za takovou inspiraci jsme vděčni a doufáme, že se nám podaří jít v jejich stopách a pak třeba ještě dál.

Chaukiss