No, není to lepší než esemeska?

18. června 2017

Pro někoho mohou být papírová přáníčka přežitek moderní doby. Pro některé zbytečnost. Ale také mohou znamenat maličkost, která jim prozáří den. A tak Vám pomůžeme najít pár důvodů, proč si papír zaslouží druhou šanci.

JE TO OSOBNÍ

Esemeska na Vánoce jistě potěší. A teď si představte, že vám přijde papírové přání. Že si někdo opravdu dal tu práci, zjistil si Vaši adresu, napsal přání rukou, dal je do obálky a zašel s ním do schránky. Myslím, že už jenom touhle snahou, časem a námahou dáváte druhému najevo, že Vám na něm doopravdy záleží. A mimo jiné, psaní takových přání je velice skvělá relaxace a odreagování.

MÁ TO DUŠI

Člověk Vám přání vybírá nejenom podle příležitosti, ale i podle toho, co se mu líbí. Už samo to dává přáníčku svoji duši, protože se ve výběru odráží kus jeho samého. A když pak připojíte ručně psaný text, ve kterém odhalujete kousek sebe, předáváte druhému skutečný poklad. Poklad, kterého si může cenit navždy, stejně jako já ve své truhličce plné nejrůznějších pohledů a dopisů. Na tu opravdu nedám dopustit.

… S NÁMI SE ANI NEMUSÍTE BÁT O STROMY

U papírových přání mnohdy vyvstává na povrch otázka ekologie. S našimi přáníčky se ale nemusíte starat o zbytečné kácení stromů. Celé přání, včetně obalu a obálky, je z plně recyklovaného materiálu. Takže pokud Vám stejně jako nám záleží na Matičce Zemi, můžete si oddechnout. Zvládáme to za vás. Pořád jsme vás nepřesvědčili, proč si třeba tyhle Vánoce najít chvilku času a udělat malou radost svým blízkým? Srdečně doufám, že ano. Protože jsou to právě maličkosti, na kterých záleží nejvíc.

Pac a pusu,

Magda